î  Hizmetlerimiz
Başlıca işimiz, Üretimin Ana konusu olan Kalıp imalatıdır.
Firmamız 1992 yılından günümüze, Plastik Enjeksiyon Kalıpları, Metal Kesme ve Şekillendirme Kalıpları, Metal Enjeksiyon Kalıpları, Muhtelif otomasyon Gereçleri ve Aparatlar gibi imalatlar yapmıştır, Yapılan kalıpları kendi bünyemizde denemelerini yapıp, Müşteri onayından sonra teslim ediyoruz.
Müşterilerimizin isteği doğrultusunda seri üretimlerinide üsteleniyoruz,
AK-İŞ kalıp, CİHAZ KUTULARI,  MOBİLYA DONANIM EKİPMANLARI ve ÇEŞİTLİ ÜRÜN aksamları gibi ortak tüketilen parçalar üretmektedir, ayrıca Taleplere göre yeni ürün parçaları'nın imalatını sürekli yapmaktadır.
î  Ürün Tasarım
Tasarım ekibinin amacı, kaliteli, hızlı, ekonomik ve müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak  hizmeti vermektir.
Müşterilerimizden gelen teknik veri veya örnek  numuneler  ar-ge bölümümüzde analiz edilir. Analiz sonucu
uygun görülen projelerin teknik resimleri ve CAD modelleri hazırlanarak müşteri onayından üretime aktarılır.
Bir çok sektör'e Çeşitli Çalışmalarımız olmuştur, Plastik ve Metal ürünlerin tasarımında, sağlamlık, estetik ve işlevsellik gibi başlıca konuları iyi analiz eder ve değerlendiririz.
Ayrıca, İmalatın ekonomik olması  bizim için önemli bir konudur, projenin her aşamasında bunu  dikkate alır ve tasarıma uyarlarız.


î  Kalıp Tasarım
Günümüzde üretim teknolojilerinin artmasıyla ürün şekilleri daha bir zor hal almıştır, Bu nedenle tasarımlarımızda teknolojiyi sürekli takip ederek geliştirmekteyiz, kullanıcısı olduğumuz TOP SOLID yazılımı sayesinde kontrollü ve mutlak iyi netice alacak metodlardan faydalanıyoruz.

Ürün tasarımı kadar kalıp tasarımıda çok önemlidir, özellikle kalıp ayrım yüzeyleri ve işlevsel hareketlerini kullandığımız yazılım sayesinde, hataya meyil vermeden tespit edebiliyoruz.

î  Kalıp imalat

AK-İŞ Kalıp Kadrosunu uzun yıllar içinde kendi bünyesinde yetiştirmiştir, Kalıphane bölümünün Tezgah kapasitesini tecrübeli elemanlara göre dengeli olarak artırıp ve bu bölümde 10 kişilik kadroyla kaliteli hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Kalıp imalatında kullanmakta olduğumuz Tezgah ve Ekipmanlar Hassasiyetlerini kaybetmeden Yenilenir, Firmamız 2002 sonrası bünyesine kattığı yeni tezgahlar haricinde bünyesindeki eski tezgahların Tamamını ilerleyen teknolojiye uygun olarak yenilemiştir.

î  Seri Üretim

Firmamız Müşteri kalıpları ve kendi kalıpları olmak üzere çok sayıda ürün oluşturmaktadır, Çalışan kalıpların periyodik bakımları,Baskı başlangıcında ön kontron ve ürünün bir önceki baskıdaki ürünle kıyaslanması, Düzenli yerleşim ve iş bitiminde kalıbın koruyucu önleminin alınması başlıca prensibimizdir.Makina
parkı